Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5341847
  • W tym roku: 369647
  • W tym miesiącu: 6392
  • Dziś: 463
  • Online: 52

Speed Ski na Kasprowym Wierchu

Wydarzenie „Kasprowy Live" w Tatrach zbliża się wielkimi krokami. Jędrzej Dobrowolski, najszybszy narciarz Polski, przygotowuje się do swojej próby prędkości na Kasprowym Wierchu 23 marca ok. godz. 9.00...

 

Wydarzenie „Kasprowy Live" w Tatrach zbliża się wielkimi krokami. Jędrzej Dobrowolski, najszybszy narciarz Polski, przygotowuje się do swojej próby prędkości na Kasprowym Wierchu 23 marca ok. godz. 9.00...

"Jak zwykle przygotowania wymagają koncentracji i dobrej formy fizycznej. Staram się więc regularnie trenować. Spędzam jak najwięcej czasu w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu. Tam mam świetne warunki treningowe".

Tym razem jednak nie tylko treningi absorbują uwagę polskiego reprezentanta w Speed Ski. Trzeba zając się także organizacją wydarzenia.

"Kiedy jeżdżę na zawody Mistrzostw czy Pucharu Świata albo Speed Ski Masters przyjeżdżam na gotowe. Trasa jest wówczas ubita, przygotowana. Tutaj musimy zadbać o każdy szczegół. Ważne jest przygotowanie trasy, ale także zadbanie o wszystkie normy bezpieczeństwa. Przy takiej prędkości muszę wiedzieć, że bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie".

Na szczęście w pierwszym po 34 latach biciu polskiego rekordu Speed Ski w Tatrach pomaga wiele instytucji i ludzi.

"Chciałem bardzo podziękować Polskim Kolejom Linowym, które zdecydowały się na organizację tego wydarzenia. Przygotowanie trasy, jej ubicie ratrakami to trudne zadanie. Do tego, żebym mógł trenować potrzebny jest skuter, który wywozi mnie na gorę. Nad moim bezpieczeństwem będą czuwać profesjonaliści z Tatrzańskiego Związku Narciarskiego i z TOPR-u. Dzięki wielkie dla wszystkich".

Zjazd Jędrzeja Dobrowolskiego Goryczkową z dzwonu do kotła będzie też wyjątkowym wydarzeniem dla kibiców zainteresowanych tym historycznym wydarzeniem. Żeby obejrzeć zjazd na żywo potrzebne będą jednak narty.

"Zapraszam wszystkich kibiców narciarzy. Podkreślam słowo "narciarzy", bo tylko na nartach można dojechać w miejsce bicia rekordu. Zainteresowanych zapraszam 23 marca około godziny 9 na Kasprowy Wierch".

Dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniem a także przygotowaniami będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy także na konferencję prasową, która odbędzie się 21 marca o godzinie 12.00 w Hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem. Weźmie w niej udział między innymi sam bohater wydarzenia, czyli Jędrzej Dobrowolski.

Żródło: www.zakopane.eu

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach