Aktywny wypoczynek

Chałupki pod Giewontem

Murzasichle koło Zakopanego

Kwatery u Malika

Biały Dunajec

zobacz więcej dodaj obiekt

Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

Górolik

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 4058736
  • W tym roku: 262989
  • W tym miesiącu: 86704
  • Dziś: 259
  • Online: 97

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich!

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, którego organizatorem jest Biuro Promocji Zakopanego, to prestiżowe wydarzenie kulturalne, jeden z najstarszych festiwali folklorystycznych w Europie. W tym roku odbędzie się on już po raz czterdziesty piąty, a jubileuszowa edycja będzie miała wyjątkowy charakter.

Warto więc już rezerwować czas w dniach 23 - 30 sierpnia, by móc uczestniczyć w tym wspaniałym święcie góralskiego folkloru. Jak zwykle zespoły z różnych zakątków świata przyjadą do Zakopanego, by zaprezentować autentyczny folklor, bogate tradycje, muzykę, taniec, śpiew i stroje. Zaproszonych zostało 13grup z zagranicy. W konkursie wystąpi: Bułgaria, Chorwacja, Cypr Północny, Czechy, Gruzja, Irak, zespół górali polskich z Kanady, Węgry, Macedonia, Rumunia i Rosja. Poza konkursem zaprezentuje się Indonezja oraz afrykański Benin. Natomiast polskie zespoły zakwalifikują się na festiwal już wkrótce, podczas Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu, który odbędzie pod koniec lipca.

Zespoły uczestniczące w konkursie oceniane są przez międzynarodowe jury w trzech równorzędnych kategoriach: tradycyjnej, artystycznie opracowanej i stylizowanej.Wszystkie festiwalowe dni będą obfitować także w wiele innych atrakcji i imprez towarzyszących, a część z nich będzie miała w tym roku wyjątkowy jubileuszowy charakter. Będziemy o nich informować już wkrótce. Zapraszamy więc do lektury naszego newslettera oraz do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej www.mffzg.pl, a także strony na Facebooku.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach