Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5311345
  • W tym roku: 339145
  • W tym miesiącu: 15357
  • Dziś: 39
  • Online: 21

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich!

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, którego organizatorem jest Biuro Promocji Zakopanego, to prestiżowe wydarzenie kulturalne, jeden z najstarszych festiwali folklorystycznych w Europie. W tym roku odbędzie się on już po raz czterdziesty piąty, a jubileuszowa edycja będzie miała wyjątkowy charakter.

Warto więc już rezerwować czas w dniach 23 - 30 sierpnia, by móc uczestniczyć w tym wspaniałym święcie góralskiego folkloru. Jak zwykle zespoły z różnych zakątków świata przyjadą do Zakopanego, by zaprezentować autentyczny folklor, bogate tradycje, muzykę, taniec, śpiew i stroje. Zaproszonych zostało 13grup z zagranicy. W konkursie wystąpi: Bułgaria, Chorwacja, Cypr Północny, Czechy, Gruzja, Irak, zespół górali polskich z Kanady, Węgry, Macedonia, Rumunia i Rosja. Poza konkursem zaprezentuje się Indonezja oraz afrykański Benin. Natomiast polskie zespoły zakwalifikują się na festiwal już wkrótce, podczas Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu, który odbędzie pod koniec lipca.

Zespoły uczestniczące w konkursie oceniane są przez międzynarodowe jury w trzech równorzędnych kategoriach: tradycyjnej, artystycznie opracowanej i stylizowanej.Wszystkie festiwalowe dni będą obfitować także w wiele innych atrakcji i imprez towarzyszących, a część z nich będzie miała w tym roku wyjątkowy jubileuszowy charakter. Będziemy o nich informować już wkrótce. Zapraszamy więc do lektury naszego newslettera oraz do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej www.mffzg.pl, a także strony na Facebooku.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach