Pensjonaty

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5295086
  • W tym roku: 322886
  • W tym miesiącu: 69291
  • Dziś: 949
  • Online: 22

BETLEJEMSKA ZORNICA zaświeci w Zakopanem

W piątek, 17 stycznia 2014 o godzinie 11:00 rozpocznie się I Podhalański Przegląd Grup Kolędniczych BETLEJEMSKA ZORNICA, który będzie stanowił regionalne eliminacje do ogólnopolskich konkursów grup kolędniczych: PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w Podegrodziu i GÓRALSKI KARNAWAŁ w Bukowinie Tatrzańskiej.

Przegląd ma na celu kultywowanie ludowej tradycji „chodzenia po kolędzie" i jej upowszechnianie w regionie, a także ukazanie zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych jako ważnego elementu tradycyjnej kultury ludowej. Planuje się coroczną edycję BETLEJEMSKIEJ ZORNICY.

Podhalański Przegląd Grup Kolędniczych organizuje Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem w partnerstwie z Biurem Promocji Zakopanego, Małopolskim Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu i Sanktuarium na Olczy. Grupy kolędnicze biorące udział w Przeglądzie będzie można oglądać w auli widowiskowej kościoła na Olczy.

Najlepsze grupy, oceniane przez komisję artystyczną, otrzymają nagrody pieniężne i wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych. Przewiduje się również przyznanie GRAND PRIX w postaci ceramicznej statuetki BETLEJEMSKA ZORNICA.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach