Aktywny wypoczynek

Chałupki pod Giewontem

Murzasichle koło Zakopanego

Kwatery u Malika

Biały Dunajec

zobacz więcej dodaj obiekt

Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

Górolik

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 3619178
  • W tym roku: 675673
  • W tym miesiącu: 48911
  • Dziś: 55
  • Online: 62

BETLEJEMSKA ZORNICA zaświeci w Zakopanem

W piątek, 17 stycznia 2014 o godzinie 11:00 rozpocznie się I Podhalański Przegląd Grup Kolędniczych BETLEJEMSKA ZORNICA, który będzie stanowił regionalne eliminacje do ogólnopolskich konkursów grup kolędniczych: PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w Podegrodziu i GÓRALSKI KARNAWAŁ w Bukowinie Tatrzańskiej.

Przegląd ma na celu kultywowanie ludowej tradycji „chodzenia po kolędzie" i jej upowszechnianie w regionie, a także ukazanie zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych jako ważnego elementu tradycyjnej kultury ludowej. Planuje się coroczną edycję BETLEJEMSKIEJ ZORNICY.

Podhalański Przegląd Grup Kolędniczych organizuje Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka" w Zakopanem w partnerstwie z Biurem Promocji Zakopanego, Małopolskim Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu i Sanktuarium na Olczy. Grupy kolędnicze biorące udział w Przeglądzie będzie można oglądać w auli widowiskowej kościoła na Olczy.

Najlepsze grupy, oceniane przez komisję artystyczną, otrzymają nagrody pieniężne i wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych. Przewiduje się również przyznanie GRAND PRIX w postaci ceramicznej statuetki BETLEJEMSKA ZORNICA.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach