Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5353607
  • W tym roku: 381407
  • W tym miesiącu: 18152
  • Dziś: 741
  • Online: 53

Mistrzostwa Polski we Freeskiingu na Harendzie

Na stoku Harenda ruszyła budowa snowparku na Mistrzostwa Polski we Freeskiingu, które rozegrane zostaną w ramach 11. edycji imprezy The North Face Polish Freeskiing Open. Do rywalizacji zgłosiło się dotychczas blisko 60 zawodników z 13 państw.

Na to czekali wszyscy miłośnicy narciarstwa w Polsce. Mrozy i opady śniegu wreszcie dotarły na południe kraju! Powrót zimy oznacza, że już w przyszłym tygodniu (31 stycznia - 1 lutego) w Zakopanem odbędzie się impreza The North Face Polish Freeskiing Open 2014 i rozgrywane w jej ramach Mistrzostwa Polski we Freeskiingu PZN.

Na stoku Harenda uruchomione zostały armatki śnieżne, które pomogą ekipie Hors Bros przygotować snowpark na zawody. W tym roku pojawi się w nim kilka nowych przeszkód. Najciekawsza to potężny A-Frame Wallride, który pozwoli zawodnikom pokazać swoją kreatywność i arsenał tricków. Kolejną niespodzianką będzie double kink rail. Organizatorzy przewidują, że przypadnie on do gustu przede wszystkim freeskierom z dobrą techniką i miłośnikom streetu.

Do startu w konkurencjach Big Air, Rails i udziału w piątkowym Night Session zgłosiło się już blisko 60 narciarzy z Polski, Finlandii, Norwegii, Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Szwecji, Łotwy i Estonii! Rejestracja potrwa do 27 stycznia, a aktualizowaną listę zapisanych zawodników znaleźć można już teraz na stronie www.pfopen.pl.

Najlepsi z nich powalczą o nagrody z puli, której wartość sięga 40 tysięcy złotych. Poza 10 tysiącami w gotówce znalazły się w niej także nagrody rzeczowe od firm The North Face, Red Bull MOBILE, Rexona, GoPro, Armada Skis i wyjątkowy skuter Aprilia! Za miejsca w kategorii open przyznawane będą także punkty liczone w klasyfikacji generalnej globalnego rankingu AFP World Tour (Puchar Świata AFP).

Ruszyło ostateczne odliczanie przed 11. edycją The North Face Polish Freeskiing Open.

Za nieco ponad tydzień odbędzie się najbardziej widowiskowa impreza narciarska w Polsce, więc czas najwyższy by zaplanować swój pobyt w Zakopanem!


PROGRAM ZAWODÓW

Piątek, 31 stycznia

10.00 - 11.30 treningi BIG AIR
12.00 - 13.30 eliminacje BIG AIR
13.30 - 14.00 trening RAILS
14.00 - 15.00 eliminacje RAILS
18.30 - 19.30 Night Session
22.00 Chillout party (Dworzec Tatrzański)

Sobota, 1 lutego

10.00 - 11.00 trening BIG AIR
11.30 - 12.30 półfinał BIG AIR
12.30 - 13.00 trening RAILS
13.00 - 14.00 finał RAILS
14.15 - 15.00 finał BIG AIR
15.30 dekoracja zwycięzców
22.00 Afterparty (Dworzec Tatrzański)


The North Face Polish Freeskiing Open po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Jest najstarszą cykliczną imprezą tego typu w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski przyciąga czołówkę zawodników z Polski i zagranicy. Stale rosnący poziom wykonywanych tricków oraz największe skocznie jakie powstają w ciągu sezonu w naszym kraju sprawiają, że zawody PFO to najbardziej widowiskowa impreza zimowa w Polsce.

Sponsorzy: The North Face, Rexona, Armada Skis, GoPro, Aprilia, Red Bull, Red Bull

Oficjalny partner: Miasto Zakopane

Partnerzy: PZN, Harenda, AFP, Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu i Hors Bros

Więcej informacji o The North Face Polish Freeskiing Open znajdą Państwo na: www.pfopen.pl

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach