Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5390197
  • W tym roku: 417997
  • W tym miesiącu: 12011
  • Dziś: 835
  • Online: 22

Informacje turystyczne

 

Uwaga kierowcy - od 3 lutego zakopiańska estakada całkowicie zamknięta dla samochodów

 

Bardzo ważna informacja dla kierowców szczególnie spoza Podhala - zakopiańska estakada jest całkowicie zamknięta dla samochodów. Wcześniej mimo remontu, na jednej z nitek wiaduktu poprowadzony był ruch jednokierunkowy w stronę Kościeliska. Remont specjalnie ograniczono w ten sposób, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców w okresie świąt i Nowego Roku. Ale teraz prace wymagają aby dla ruchu zamknąć obie nitki estakady.

Andrzej Gąsienica-Makowski starosta tatrzański tłumaczy, że dla bezpieczeństwa estakadę trzeba na kilka miesięcy całkowicie zamknąć dla ruchu samochodów. Konstrukcja postawiona w latach 70-tych ubiegłego wieku w złotych czasach PRL-u od dawna wymagała generalnego remontu. Bariery i elementy stalowe były pokryte rdzą a beton w wielu miejscach kruszył się i odpadał. Koszt remontu samej konstrukcji wyniesie ponad 18 mln złotych i będzie sfinansowany przez powiat tatrzański oraz Unię Europejska za pośrednictwem małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach