Aktywny wypoczynek

Chałupki pod Giewontem

Murzasichle koło Zakopanego

Kwatery u Malika

Biały Dunajec

zobacz więcej dodaj obiekt

Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

Górolik

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 4049177
  • W tym roku: 253430
  • W tym miesiącu: 77145
  • Dziś: 6345
  • Online: 748

Remont generalny śmigłowca TOPR

Są pieniądze na remont śmigłowca TOPR. MSW które finansuje działalność ratownictwa górskiego oficjalnie już ogłosiło, że Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma w tym roku na swoją działalność około 14 mln złotych. Ale z tej kwoty na działalność pogotowia zostaje przeznaczone zaledwie 2,6 mln, reszta to koszt remontu generalnego śmigłowca który ze względów bezpieczeństwa musi być przeprowadzony w tym roku.

Jan Krzysztof naczelnik TOPR tłumaczy, że dzięki tym pieniądzom po remoncie maszyna będzie mogła uczestniczyć w akcjach ratunkowych w Tatrach przez najbliższych 8-10 lat. Naczelnik TOPR dodaje, że jeszcze dzisiaj w MSW odbędzie się spotkanie na którym zapadnie decyzja jaka maszyna będzie w czasie remontu śmigłowca pogotowia górskiego stacjonować w Zakopanem. Wstępnie zakłada się, że remont śmigłowca TOPR rozpocznie się w czerwcu a zakończy pod koniec roku tak, aby maszyna z powrotem wróciła pod Tatry jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. TOPR zapewnia, że w sezonie wakacyjnym non stop na lądowisku przy zakopiańskim szpitalu dyżur pełnić będzie zastępczy śmigłowiec tak, aby w razie wypadków w Tatrach pomoc nadeszła błyskawicznie.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach