Pensjonaty

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5097370
  • W tym roku: 125170
  • W tym miesiącu: 69634
  • Dziś: 1699
  • Online: 45

Remont generalny śmigłowca TOPR

Są pieniądze na remont śmigłowca TOPR. MSW które finansuje działalność ratownictwa górskiego oficjalnie już ogłosiło, że Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzyma w tym roku na swoją działalność około 14 mln złotych. Ale z tej kwoty na działalność pogotowia zostaje przeznaczone zaledwie 2,6 mln, reszta to koszt remontu generalnego śmigłowca który ze względów bezpieczeństwa musi być przeprowadzony w tym roku.

Jan Krzysztof naczelnik TOPR tłumaczy, że dzięki tym pieniądzom po remoncie maszyna będzie mogła uczestniczyć w akcjach ratunkowych w Tatrach przez najbliższych 8-10 lat. Naczelnik TOPR dodaje, że jeszcze dzisiaj w MSW odbędzie się spotkanie na którym zapadnie decyzja jaka maszyna będzie w czasie remontu śmigłowca pogotowia górskiego stacjonować w Zakopanem. Wstępnie zakłada się, że remont śmigłowca TOPR rozpocznie się w czerwcu a zakończy pod koniec roku tak, aby maszyna z powrotem wróciła pod Tatry jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia. TOPR zapewnia, że w sezonie wakacyjnym non stop na lądowisku przy zakopiańskim szpitalu dyżur pełnić będzie zastępczy śmigłowiec tak, aby w razie wypadków w Tatrach pomoc nadeszła błyskawicznie.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach