Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

Górolik

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5311454
  • W tym roku: 339254
  • W tym miesiącu: 15466
  • Dziś: 148
  • Online: 13

Trwa usuwanie powalonych drzew w dolinie Chochołowskiej

Dziesiątki drwali i ciężki sprzęt praktycznie codziennie pracuje już od tygodni w dolinie Chochołowskiej. Do uprzątnięcia są setki powalonych drzew które powalił wiatr halny podczas świąt Bożego Narodzenia.

 

 

I właśnie tatrzańskie doliny: Kościeliska, Lejowa i Chochołowska zostały najbardziej poszkodowane przez wichurę. I od rana do nocy ekipy drwali usuwają po dziesiątki powalonych drzew.
Trwa wyścig z czasem w dolinie Chochołowskiej. Już od tygodni praktycznie non stop ekipy drwali usuwają z tej tatrzańskiej doliny setki powalonych przez świąteczną wichurę drzew. Trzeba się śpieszyć, żeby prace skończyć przed rozpoczęciem sezonu letniego, ale przede wszystkim przez czasem gdy w lasach pojawi się kornik. Jeśli szkodnik zaatakuje powalone drzewa, to mogą być zagrożone tysiące innych drzew. Jan Piczura ze Wspólnoty Ośmiu Uprawnionych Wsi w Witowie która zarządza doliną szacuje, że jak na razie udało się posprzątać około 3/5 szkód po wichurze. Najbardziej poszkodowane przez wichurę są lasy w dolinie Chochołowskiej i Lejowej. Podobnie jest i w najbardziej uczęszczanej przez turystów dolinie Kościeliskiej, ale tu TPN dopiero rusza z pracami przy usuwaniu powalonych drzew. To co uda się z wiatrołomów odzyskać będzie wykorzystane jako materiał budowlany lub też jako drewno na opał. Gałęzie świerkowe są z kolei wywożone do elektrociepłowni gdzie są spalane, gdyż na Podhalu nie ma już ich gdzie składować.

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach