Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5397090
  • W tym roku: 424890
  • W tym miesiącu: 18904
  • Dziś: 36
  • Online: 24

Zimowa edycja Akademii Górskiej

 

Kolejna, druga edycja Akademii Górskiej odbędzie się 12-13 kwietnia 2014. Tym razem pod okiem górskich autorytetów będzie można spróbować zimowych form aktywności w górach.

 

Zorganizowana przez Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim pierwsza, letnia edycja Akademii, cieszyła się wielkim zainteresowaniem - miejsca na warsztatach rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Organizatorzy zachęceni tym sukcesem postanowili zorganizować zimową Akademię Górską.

Ideą projektu jest propagowanie bezpieczeństwa w górach i świadomej turystyki, a celem - organizacja praktycznych warsztatów, prowadzonych przez ratowników TOPR i przewodników Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich. W Akademii może wziąć udział każdy interesujący się zimowymi formami aktywności w górach, takimi jak turystyka, wspinaczka, narciarstwo wysokogórskie czy freeride.

Dodatkowo odbędą się warsztaty z zakresu bezpiecznego poruszania się zimą po górach, podstaw lawinoznawstwa, ratownictwa partnerskiego, aklimatyzacji, nawigacji, asekuracji i wspinaczki lodowej.

Inauguracja „zimowego semestru" Akademii Górskiej będzie mocna - Krzysztof Wielicki w towarzystwie międzynarodowego przewodnika wysokogórskiego PSPW poprowadzi szkolenie „Wstęp do turystyki wysokogórskiej". Odbędzie się ono w rejonie Kasprowego Wierchu.

Termin zimowej Akademii Górskiej: 12-13 kwietnia 2014.

Miejsce: Tatry - rejon Kasprowego Wierchu i Hali Gąsienicowej

Uczestnicy: miłośnicy sportów outdoorowych, turystyki i gór

Program i zapisy: www.akademia-gorska.pl

Organizator: Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim

Partnerzy strategiczni: Salewa, Dynafit, PZU, Tatrzański Park Narodowy i Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich

Partnerzy: TOPR, Polskie Koleje Górskie i Lawinowe ABC

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach