Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5353777
  • W tym roku: 381577
  • W tym miesiącu: 18322
  • Dziś: 911
  • Online: 78

Droga do Morskiego Oka

 

Droga do Morskiego Oka po czterech latach od remontu - wykonane prace zdają egzamin

 

To już cztery lata po generalnym remoncie drogi do Morskiego Oka. Kosztem 12 mln złotych na sześciokilometrowej trasie od Palenicy Białczańskiej, aż do Włosienicy naprawiono sześć osuwisk, które zniszczyły drogę jak i położono nową nawierzchnię. I teraz jak każdego roku na wiosnę specjaliści ocenili jak droga do Morskiego Oka przetrwała zimę. I okazuje się, że prace które wykonano cztery lata temu zdały egzamin.

Andrzej Gąsienica-Makowski starosta tatrzański podkreśla, że co prawda asfalt miejscami jest już trochę spękany, ale jest to związane z trudnymi górskimi warunkami. Warto przypomnieć, że w sezonie turystycznym codziennie drogę do Morskiego Oka pokonuje ponad 10 tysięcy osób. Blisko sześciokilometrowy odcinek drogi zamknięty dla ruchu samochodów można pokonać albo pieszo albo góralskim fasiągiem można dojechać aż do Włosienicy. Sama droga powstała na początku XX wieku a osuwiska na naprawdę czekały ponad 20 lat.

Andrzej Gąsienica-Makowski starosta tatrzański

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach