Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5169715
  • W tym roku: 197515
  • W tym miesiącu: 16085
  • Dziś: 1616
  • Online: 180

Uwaga, zamknięte szlaki 17.05.2014

 

Z powodu gwałtownych opadów i lokalnych podtopień zamknięte są doliny Białego, Strążyska, Małej Łąki, Kościeliska, Chochołowska oraz łącznik pod tamą na Polanie Kuźnickiej, między Aleją Przewodników Tatrzańskich a szlakiem na Nosal.

 

W Tatrach panują bardzo niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. W części reglowej szlaki są mokre, śliskie i błotniste. Intensywne opady deszczu oraz wezbrane potoki i stawy powodują, że szlaki w wielu miejscach są podtopione, a miejscami zupełnie zalane, co może powodować rozmakanie i osuwanie gruntu. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie przechodzenia w pobliżu potoków.

W wyższych partiach panują bardzo trudne, zimowe warunki (3. stopień zagrożenia lawinowego). Świeży śnieg leży już od wysokości 1400 m n.p.m., szlaki powyżej górnej granicy lasu są nieprzetarte. Dodatkowym utrudnieniem jest gęsta mgła oraz opady deszczu i śniegu, które w znacznym stopniu ograniczają widzialność i utrudniają orientację w terenie.

Ze względu na powalone drzewa nadal zamknięte są następujące szlaki turystyczne:

Hala Gąsienicowa - Rówień Waksmundzka
Ścieżka nad Reglami na odcinku Dol. Kościeliska - Dol. Chochołowska
Dolina Lejowa
Z Doliny Kościeliskiej na Polanę Stoły

Ze względu na prowadzone prace leśne, w dniach od poniedziałku do piątku zamyknięty jest zielony szlak turystyczny Kuźnice - Kasprowy Wierch.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach