Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

Górolik

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5390185
  • W tym roku: 417985
  • W tym miesiącu: 11999
  • Dziś: 823
  • Online: 26

Kolejka na Kasprowy Wierch - jaka przepustowość?

 

Ilu pasażerów powinny wwozić wagoniki kolejki na Kasprowy Wierch latem? Na to pytanie próbują wspólnie odpowiedzieć Tatrzański Park Narodowy i Polskie Koleje Linowe.

 

 

Trzeba bowiem pamiętać że latem wagoniki na skutek decyzji Ministra Środowiska mogą zabierać zaledwie połowę pasażerów a więc 180 osób w ciągu godziny. Ograniczenie to ma chronić przyrodę na szczycie Kasprowego Wierchu przed zadeptaniem przez turystów. Zimą gdy z kolejki korzystają narciarze a na szczycie jest śnieg kolej może w ciągu godziny przewieźć 360 osób, poza zimą zaledwie połowę.

Mniejsze kolejki turystów do wjazdu na Kasprowy Wierch? Okazuje się, że są szanse na to ,aby za jakiś czas wagoniki kolejki wwoziły na szczyt komplet pasażerów. Teraz jednak TPN i PKL wspólnie prowadzą badania które mają ustalić na ile realne byłoby to zagrożenie. Andrzej Gąsienica Makowski starosta tatrzański uważa, że zwiększenie liczby pasażerów byłoby dobrą decyzją. W ostatnich tygodniach przez kilka dni wagoniki kolejki na Kasprowy Wierch wwoziły komplet pasażerów. A przyrodnicy sprawdzali ile osób zostaje na górnej stacji kolejki, a ile idzie dalej na inne szlaki turystyczne. Wyniki badań poznamy za kilka tygodni - wtedy będzie wiadomo na ile realne są obawy ekologów że pasażerowi mogą zadeptać Kasprowy Wierch.

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach