Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5311324
  • W tym roku: 339124
  • W tym miesiącu: 15336
  • Dziś: 18
  • Online: 27

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch nieczynna.

 

Uwaga turyści - kolejka linowa na Kasprowy Wierch nieczynna. Z powodu jesiennego przeglądu wagoniki kolejki nie kursują aż do piątku 28 listopada.

 

W tym roku przeglądy kolejki linowej są nieco dłuższe niż w latach poprzednich ze względu na niezbędną kontrolę urządzeń wagoników kolejki.
Polskie Koleje Linowe tłumaczą, że nowa kolejka działa już od sześciu lat i zgodnie z wymaganiami producenta taką kontrolę trzeba przeprowadzić. Paweł Murzyn dyrektor ds technicznych PKL dodaje, że o tym jak ważne są okresowe przeglądy może świadczyć fakt, że niektóre podzespoły już miały widoczne ślady zużycia.

Kolejka na Kasprowy Wierch po przeglądzie i niezbędnych naprawach ponownie ruszy dokładnie za tydzień 29 listopada. Niezależnie od tego aż do odwołania zamknięta jest restauracja na górnej stacji kolejki na Kasprowym Wierchu. Tutaj jak informuje PKL trwają prace remontowane i modernizacyjne i już wkrótce na szczycie ruszy nowa restauracja.

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach