Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5345322
  • W tym roku: 373122
  • W tym miesiącu: 9867
  • Dziś: 1024
  • Online: 30

Uroczysta Inauguracja Roku Witkiewiczów

W 100 rocznicę śmierci Stanisława Witkiewicza, wielkiego architekta, twórcy „stylu zakopiańskiego" i 130 rocznicę urodzin jego syna Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego" - pisarza, dramaturga i malarza - Rada Miasta Zakopane ogłosiła rok 2015 „Rokiem Witkiewiczów ".

 

Przygotowany został film promujący Zakopane przez pryzmat wybitnych artystów, którzy na stałe wpisali się w pejzaż Zakopanego. Jego premiera będzie miał miejsce 10 lutego 2015 r. o godzinie 18:00 w kinie „Sokół" mieszczącego się przy ulicy Orkana 2, a towarzyszyć jej będzie wystawa zdjęć z planu filmu. 30-sekundowy zwiastun filmu dostępny będzie wcześniej w Internecie. Produkcja towarzyszyć będzie wszystkim wydarzeniom kulturalnym i naukowym odbywającym się w ramach „Roku Witkiewiczów".

Z tej okazji w 2015 r. w Muzeum Tatrzańskim odbędą się duże wystawy ich dorobku, uzupełnione konferencjami naukowymi.

Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem, obchodzi w tym roku 30 urodziny (a powstał w setną rocznicę jego urodzin), obchody których wpisują się w działania planowane w ramach „Roku Witkiewiczów".

Filia Muzeum Narodowego Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi „Atma", prezentować będzie obrazy z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie autorstwa Stanisława Witkiewicza.

Urząd Miasta Zakopane planuje, aby motywem przewodnim Dni Zakopanego, które odbędą się w czerwcu br., były „Witkacy i jego ojciec oraz ich twórczość. Podobny charakter nadany zostanie festiwalowi „Inspirowane górami..."

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach