Pensjonaty

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5295092
  • W tym roku: 322892
  • W tym miesiącu: 69297
  • Dziś: 955
  • Online: 24

Akcja Czyste Tatry

 

Posprzątajcie z nami Tatry! Okazję do tego będziecie mieli już w dniach 3-4 lipca, podczas Akcji Czyste Tatry. Wyruszamy na szlaki naszych najpiękniejszych gór, aby zebrać z nich to, co pozostawili tam turyści przez ostatni rok.

 

A potem spędzimy miło czas podczas koncertów polskich artystów. Daj przykład innym i pomóż nam w porządkach!

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Czysta Polska organizuje Akcję Czyste Tatry. W dniach 3-4 lipca spotykamy się w Zakopanem, aby posprzątać nasze ulubione szlaki górskie. Czy wiecie, że w Tatrzańskim Parku Narodowym przecina się ok. 245 km oznakowanych szlaków turystycznych? Rocznie maszeruje nimi ok. 3 mln turystów. Niestety większość z nich pozostawia po sobie śmieci, co niekorzystnie wpływa na rośliny i zwierzęta oraz oddziałuje na glebę, cieki wodne i skały.

Wielkie sprzątanie Tatr to przede wszystkim akcja edukacyjna, która ma pokazać, że każdy wysiłek na szlaku - nawet tak mały jak podniesienie ‘papierka' - przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Dotychczas, w ramach trzech poprzednich edycji, udało się zebrać łącznie prawie 3 tony śmieci, a w sprzątaniu wzięło udział łącznie 7350 wolontariuszy.

Sponsorem tej akcji jest marka Barefoot Wine, która jest również współorganizatorem sprzątania polskich plaż w ramach Barefoot Projekt Czysta Plaża. Obie te inicjatywy mają wspólny cel - czyste plaże i górskie szlaki, tak aby można było po nich chodzić bosymi stopami. Połączenie sił, pozwala działać szerzej pod wspólnym hasłem: „Czysta Polska - od Tatr do Bałtyku".

- Akcja Czyste Tatry doskonale współgra z filozofią naszej marki - mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk, Barefoot Wine,sponsor wydarzenia. - Dlatego chętnie włączyliśmy się w tę inicjatywę. Cieszę się, że możemy pomóc w ochronie naszych pięknych gór i ich przyrody, a tym samym zachować je w niezmienionym stanie dla kolejnych pokoleń.

Akcja Czyste Tatry to także okazja do świetnej zabawy. Czekają na Was: koncerty gwiazd polskiej sceny - Jakub Zaborskiya, Aisha i Asteua, Turnioki, Ada Szulc, Filip Mettler, Hatbreakers, Fisz Emade, pokazy filmów górskich oraz spotkania i prelekcje ze sportowcami i himalaistami. Staniemy również do bicia rekordu polski w budowaniu największej konstrukcji (parzenicy) z surowców wtórnych. Można będzie także wziąć udział w licznych konkursach, odwiedzić stoiska TPN i PTTK oraz uczestniczyć w plażowych grach i zabawach.

- Czystość naszej przyrody, naszych lasów, rzek, także czystość naszych plaż świadczy o nas samych, o poziomie naszej świadomości ekologicznej, który chcemy podnosić - mówi Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska. - Dlatego Akcja Czyste Tatry współpracuje z Barefoot Projekt Czysta Plaża. To świetna akcja, dzięki której zyskuje nie tylko przyroda, ale także wszyscy miłośnicy wypoczynku w naturze.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach