Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5390157
  • W tym roku: 417957
  • W tym miesiącu: 11971
  • Dziś: 795
  • Online: 26

Zdobywanie Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK

Oddział Tatrzański PTTK w Zakopanem i Koło Przewodników Tatrzańskich PTTK im. Klimka Bachledy, kontynuują akcję „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK", która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podhala i przyjeżdżających do nas turystów.

 

Akcja jest prowadzona społecznie i bezpłatnie. Stali mieszkańcy Powiatu Tatrzańskiego zgodnie z regulaminem TPN są zwolnieni z opłat za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Celem akcji jest zachęcenie miłośników gór do rozsądnego i bezpiecznego chodzenia po górach i zdobywania kolejnych stopni Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK. Planujemy w ciągu trzech miesięcy: w czerwcu, lipcu i sierpniu osiem wycieczek w czasie, którego odwiedzimy wszystkie schroniska w Polskich Tatrach. W trakcie wycieczek przewodnik tatrzański, będący również przodownikiem turystyki górskiej GOT PTTK, będzie objaśniał zasady zdobywania punktów GOT równocześnie podając wiadomości o pokonywanej trasie, zwracając uwagę na piękno otaczającej przyrody, a przede wszystkim na zasady bezpiecznego chodzenia po górach.

Turyści mogą iść indywidualnie po szlakach według własnych wariantów przejść lub w pobliżu przewodnika tatrzańskiego słuchając tego, co on mówi.

Miejsca zbiórek będą wyznaczane u wylotów dolin przy budkach kasowych TPN o godzinie 9-tej rano.

Szczegółowe informacje o planowanych przejściach szlaków, będą podawane w Radiu Alex, Prasie i Internecie.

14.06.2015 Przejście szlakiem w Dolinie Strążyskiej do herbaciarni „Parzenica" i wodospadu Siklawica, a następnie do Doliny ku Dziurze z wejściem do samego dna Jaskini Dziura. 16 punktów GOT.

28.06.2015 Przejście z Kuźnic do Pustelni Świętego Brata Alberta, hotelu górskiego PTTK na Kalatówkach i schroniska PTTK na Hali Kondratowej. 12 punktów GOT.

05.07.2015 Przejście z parkingu na Palenicy Białczańskiej do schroniska PTTK w Roztoce i do Morskiego Oka, obchodząc Morskie Oko dookoła. 28 punktów GOT.

12.07.2015 Przejście z Kuźnic do schroniska PTTK „Murowaniec" na Hali Gąsienicowej i nad Czarny Staw Gąsienicowy. 21 punktów GOT. 19.07.2015 Przejście z Siwej Polany do schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej i Doliny Jarząbczej, do kamienia z tablicą upamiętniającą pobyt Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 23 czerwca 1983 roku. 19 punktów GOT.

02.08.2015 Przejście szlaku w Dolinie Kościeliskiej z Kir do schroniska PTTK na Hali Ornak i do Stawu Smreczyńskiego. 17 punktów GOT.

09.08.2015 Przejście od Wodogrzmotów Mickiewicza, Doliną Roztoki zielonym szlakiem do schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, z zejściem czarnym szlakiem do zielonego i z powrotem do Wodogrzmotów Mickiewicza. 28 punktów GOT. Spotkanie: godzina 9,00 - Wodogrzmoty Mickiewicza

16.08.2015 Na zakończenie przejście z Wierch Porońca na Rusinową Polanę z wejściem na Gęsią Szyję i zejściem do kaplicy Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Powrót z kaplicy niebieskim szlakiem do Zazadniej. 14 punktów GOT.

Każdy uczestnik we wszystkich powyższych wycieczkach zdobędzie aż 140 punktów GOT, a więc znacznie więcej niż potrzeba na zdobycie popularnej lub małej brązowej Górskiej Odznaki Turystycznej.

Inicjatorzy akcji „Chodzimy po górach..." będą zachęcać turystów biorących udział w tej akcji, aby między naszymi wędrówkami niedzielnymi, sami chodzili po tatrzańskich i podhalańskich szlakach. Osoba, która zdobędzie w ramach tej akcji 140 punktów GOT otrzyma okolicznościową odznakę upamiętniającą rocznicę 140-lecia przewodnictwa tatrzańskiego wypadającą w roku 2015.

Organizator akcji „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną „ Zarząd Oddziału Tatrzańskiego PTTK Zakopane Informacji udziela biuro Oddziału Tatrzańskiego PTTK Tel. 18 20 157 20 od godziny 9.00 do 16.00 www.zakopanepttk.pl

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach