Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

Górolik

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5098512
  • W tym roku: 126312
  • W tym miesiącu: 70776
  • Dziś: 1018
  • Online: 54

Wielki Dzień Pszczół

 

Dokładnie za miesiąc (8.08) w całej Polsce będzie obchodzony Wielki Dzień Pszczół. Podobnie jak w roku ubiegłym Tatrzański Park Narodowy włącza się w to święto.

 

Pszczołowate to rodzina owadów z rzędu błonkoskrzydłych, bardzo ważna dla funkcjonowania przyrody. W jej skład wchodzą nie tylko pszczoły, osy czy trzmiele, ale wiele innych gatunków zapylających kwiaty lub polujących na inne owady.

W tym roku w Wielki Dzień Pszczół zapraszamy do udziału w zabawach edukacyjnych rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Czekamy na Was od godziny 9.00 do 14.00 (o godzinie 12.00 odbędzie się wycieczka edukacyjna „Śladami pszczołowatych") w Ogrodzie Roślinności Tatrzańskiej przy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN przy ul. Chałubińskiego 42A w Zakopanem.

O trzmielach i trzmielcach w Tatrzańskim Parku Narodowym można przeczytać tu: http://tpn.pl/poznaj/zwierzeta/trzmiele-i-trzmielce-tatr

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach