Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5163516
  • W tym roku: 191316
  • W tym miesiącu: 9886
  • Dziś: 1505
  • Online: 40

Spacer śladami Stanisława Witkiewicza

 

Stanisław Witkiewicz był wybitnym malarzem, architektem, pisarzem i teoretykiem sztuki, a także twórcą stylu zakopiańskiego, uznawanego za pierwszy polski styl narodowy.

 

W 2015 roku, a dokładnie 5 września, przypada 100. rocznica Jego śmierci. Z tej okazji Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza na „Spacer śladami Stanisława Witkiewicza".

Spacer rozpocznie się dnia 5 września przy Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba (ul. Kościeliska 18) o godzinie 14:00

Uczestnicy, słuchając ciekawych opowieści, będą mogli obejrzeć najciekawsze zabytki związane z Artystą, a także rzadko udostępniane projekty architektoniczne jego autorstwa. Spacer, prowadzony przez przewodnika tatrzańskiego Macieja Krupę, rozpocznie się o godz. 14 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba (ul. Kościeliska 18), a zakończy się ok. 16:30 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25), natomiast ok. 14:30 odbędzie się złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie Stanisława Witkiewicza (cmentarz na Pęksowym Brzyzku). Udział w spacerze i wstęp do filii Muzeum Tatrzańskiego, które znajdą się na trasie będzie bezpłatny.

Po zakończeniu spaceru, o godz. 17, Urząd Miasta Zakopane zaprasza na Mszę Świętą w kaplicy w Jaszczurówce, a tuż po niej nastąpi rozstrzygnięcie konkursów, które zostały zorganizowane z okazji „Roku Witkiewiczów", wraz z rozdaniem nagród.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach