Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5345337
  • W tym roku: 373137
  • W tym miesiącu: 9882
  • Dziś: 1039
  • Online: 35

XIX Jazz Camping Kalatówki 2015 - Jazzowe Tatry

 

Ponad czterdziestu jazzmanów zjedzie na przełomie września i października w Tatry, by wziąć udział w XIX edycji festiwalu Jazz Camping Kalatówki.

 

Od 28 września aż do 3 października zagrają w górach tej klasy artyści, jak Zbigniew Namysłowski, Jerzy Muniak, Robert Majewski, Sławek Jaskułke, Jacek Kochan, Jerzy Bartz, Tomasz Pruchnicki. Staną też w muzyczne zawody z góralami.

Historia Jazz Campingu na Kalatówkach sięga roku 1959, kiedy zawitała tu elita artystycznego świata między innymi Krzysztof Komeda, Roman Polański, Jan Ptaszyn Wróblewski, Marek Karewicz, Andrzej Trzaskowski czy Grażyna Hase. W ponurych latach 50., jazz był jak brama do świata wolności. Po reaktywacji imprezy w 1997 roku, Jazz Camping stał się rozpoznawalnym festiwalem muzycznym, który na stałe gości w kalendarium atrakcji kulturalnych Zakopanego.

Jazz Camping nie jest typową imprezą muzyczną z zaplanowaną listą utworów i wykonawców: tu liczy się spontaniczne, wspólne muzykowanie podczas wieczornych jam sessions, przeplatane rozmowami o muzyce i dyskusjami z licznie zgromadzoną publiką.

W tym roku Kalatówki ugoszczą ponad 40 muzyków jazzowych. Udział w Jazz Campingu potwierdzili uznani muzycy: Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Robert Majewski, Sławek Jaskułke, Marian Pawlik, Jacek Kochan, Wiesław Wysocki, Jerzy Bartz, Tomasz Pruchnicki, Robert Murakowski, oraz wielu innych. Debiutantami tegorocznej imprezy będzie grupa wybitnych studentów na kierunku „Jazz i muzyka estradowa" Akademii Muzycznej we Wrocławiu prowadzonych przez znakomitego saksofonistę, Tomasza Pruchnickiego.

28 i 29 września oraz 1 i 2 października organizatorzy zapraszają na tradycyjne, codzienne wieczorne jam sessions od godziny 20:00 do późnych godzin nocnych. Środa (1 października) to wspólne muzykowanie jazzmanów i kapeli góralskiej, które rokrocznie gromadzi ogromną rzeszę melomanów.

Zwieńczeniem imprezy będzie galowy, finałowy koncert w sobotę 3 października o godz. 20.00
w Hotelu na Kalatówkach, w którym wezmą udział wszyscy muzycy.

„Jazz i góry do siebie pasują" - często powtarza Zbigniew Namysłowski, dyrektor muzyczny festiwalu i zarazem uczestnik wszystkich Jazz Campingów od 1959 roku. Niewątpliwą atrakcją imprezy jest nie tylko wspaniały jazz, ale też piękne jesienne tatrzańskie pejzaże rozpościerające się z ogromnych okien Hotelu na Kalatówkach. Jesienna pogoda zachęca do wędrówek po Tatrach by wieczorem uczestniczyć wraz z rzeszą melomanów w wieczornych koncertach.

Program XIX Jazz Campingu Kalatówki 2015

28 września 2015 - Inauguracja Jazz Campingu

29 września 2015 - Jam session na Kalatówkach

30 października 2015 - Jam session z góralami na Kalatówkach

1 października 2015 - Jam session na Kalatówkach

2 października 2015 - Jam session na Kalatówkach

3 października 2015 - Galowy Koncert Finałowy na Kalatówkach

4 października 2015 - zakończenie imprezy, wyjazdy

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach