Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

Górolik

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5311471
  • W tym roku: 339271
  • W tym miesiącu: 15483
  • Dziś: 165
  • Online: 21

II Muzyczne Zaduszki Zakopane 2015

2 listopada o godz. 19.00 w sali kina „Sokół" przy ul. Orkana 2, odbędzie się koncert zaduszkowy, podczas którego zostanie zaprezentowany przez Antoniego Krupę, jego autorski materiał, w towarzystwie krakowskiego zespołu Workaholic, zatytułowany „Blues o rozwianych włosach na wietrze".

 

Do projektu tego zaproszeni zostali muzycy z Podhala, którzy dodatkowo zaprezentują swoje własne kompozycje. W koncercie wezmą udział m.in.: Anna Markiewicz, Ewa Novel & Kuba „Bobas" Wilk, Andrzej „Fiś" Jarząbek, Hania Malacina Karpiel, Robert Czech oraz zespoły Workaholic i Tango Conspiration.

Wstęp na koncert z zaproszeniami, które będzie można zarezerwować poprzez stronę www.zaproszenia.zakopane.eu po 20 października br.

Blues o rozwianych włosach na wietrze

to z jednej strony tytuł płyty Antka Krupy i tytuł tegorocznej edycji zakopiańskich Muzycznych Zaduszek, ale nade wszystko opowieść, którą snuje - jak mówi o sobie - "stary, zdarty bluesmen".
Nie snuje jej sam. Jako muzyk, tekściarz i nade wszystko "radiowa postać" opowiada ją swoim wiernym słuchaczom w obecności wielu wspaniałych, żyjących i nieżyjących już muzycznych przyjaciół. W tej muzycznej podróży po swoim życiu towarzyszą Antkowi: zespół Janusza Purchli - Workaholic wraz z Ewą Novel, Waldkiem Gołębskim, Łukaszem "Wiśnią" Wiśniewskim, Stefanem Błaszczyńskim. wraz z plejadą młodych muzyków i muzykantów rodem z Podhala. Hanią Malaciną, Maćkiem Cisło z zespołem, Kubą Bobasem Wilkiem, Andrzejem Jarząbkiem, Robertem Czechem, ... Trebunią Tutką. oraz gościnnie kwartetem Pan Ton i Anną Markiewicz

Projekt Antka Krupy zrodził się po jednej z rozmów przy barze z Jarkiem Śmietaną. Antek opowiada o tej rozmowie zaraz na początku swojego koncertu. Jarka wspominaliśmy podczas ubiegłorocznych zaduszek. Dzięki niektórym kompozycjom i bogatym aranżacjom, których jest autorem, znów będzie mógł się przekonać, że tu w Zakopanem wszyscy nadal żyjemy z nim, obok siebie. Tak jakby czas się zatrzymał. A zatrzymał się gdzieś w latach sześćdziesiątych ubiegłego już wieku, kiedy na ulicach królował blues, jazz i .... zaczynało się życie.

A Same Zaduszki? No cóż! Jak zwykle będą naszym hołdem oddanym bliskim i dalekim, znanym i niezapomnianym muzykom z kraju i ze świata. Spotkaniem na pięcioliniach wspomnień. "Miasto błękitnych nut" - to tytuł książki napisanej przez Antoniego Krupę opisującej jazzowy Kraków z tamtych lat. Warto sięgnąć do niej przed przyjściem do kina Sokół w Zakopanem 2 listopada 2015 r na godzinę 19:00. Łatwiej będzie nam zrozumieć, dlaczego to wciąż "krakowiacy i górale" i dlaczego nieodmiennie Zakopane z Krakowem, dlaczego i tym razem, w kolejny wspólny wieczór, na jednej scenie, zawsze na tę samą, jednaką chwilę zadumy ....

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach