Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5353540
  • W tym roku: 381340
  • W tym miesiącu: 18085
  • Dziś: 674
  • Online: 23

Drożeje kolejka na Kasprowy Wierch

 

O ponad 50 procent wzrośnie w sezonie zimowym cena biletu w obie strony na Kasprowy Wierch.

 

Podwyżka dotyczyć będzie okresu od 25 grudnia do 10 stycznia, czyli tzw. przerwy świątecznej, co roku przyciągających pod Tatry tłumy turystów. Obecnie bilet obejmujący wjazd na górę i zjazd na dół kosztuje 63 złote. We wspomnianym okresie cena ma wynosić aż 99 złotych, czyli ponad 50% więcej. Wszystko tłumaczone jest...dobrem narciarzy. Dla nich ceny skipassów pozostaną bez zmian.

"Zależy nam na tym, by w sezonie zimowym na Kasprowym Wierch w okresie zimowym wyjeżdżało jak najwięcej narciarzy. To jest mekka narciarzy, jeśli są dobre warunki, to wiadomo, że są to najlepsze stoki w Polsce, a mieliśmy taką sytuację, że przeciętnie w wagoniku wyjeżdżało 70, a nawet 80 procent turystów, natomiast narciarzy "odrobina", czyli te pozostałe 20 procent" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM prezes Polskich Kolej Linowych Janusz Ryś.
Plan ma na celu sprawienie, by rano między godziną 8 a 10 na Kasprowy wjeżdżali narciarze, natomiast turyści w późniejszych godzinach - od 10 będą mogli kupić bilet w "starej" cenie. Ci, którzy będą chcieli wjechać na górę rano będą musieli zapłacić 36 złotych więcej.

Wydaje się, że zmiany uderzą zatem głównie w turystów, którzy planują dłuższe wycieczki i zależałoby im na dostaniu się na szczyt o możliwie jak najwcześniejszej porze. Dla pozostałych, którzy kończą wyprawę np. na pobliskim Beskidzie, godzina wjazdu nie jest raczej kwestią kluczową.

 

Zobacz cennik

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach