Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5720231
  • W tym roku: 41923
  • W tym miesiącu: 41923
  • Dziś: 1600
  • Online: 55

Uwaga rowerzyści

 

Od 20 kwietnia za wjazd rowerem do Doliny Chochołowskiej trzeba będzie zapłacić 5 zł.

 

Nie zwalnia to z opłaty za wstęp, obowiązującej turystów pieszych. Z opłaty zwolnione będą dzieci do lat 6. Zniknie też pobliska wypożyczalnia rowerów. Taką decyzję podjęła Wspólnota Leśna 8 Uprawnionych Wsi w Witowie, właściciel terenu.

Dolina Chochołowska to bardzo popularny szlak rowerowy. Z uwagi na wzmożony ruch na tej trasie w ostatnim czasie dochodzi do coraz większej liczby kolizji. Nawierzchnia jest w złym stanie i wymaga naprawy. Opłaty mają pomóc Wspólnocie zebrać finanse na planowany remont. W dalszych planach jest powstanie przyległej do szlaku ścieżki rowerowej, która ma poprawić bezpieczeństwo i komfort rowerzystów oraz turystów pieszych.

Przypominamy, że obsługę ruchu turystycznego w Dolinie Chochołowskiej i Lejowej prowadzi właściciel gruntów, czyli Wspólnota Leśna 8 Uprawnionych Wsi w Witowie. Wspólnota odpowiada między innymi za punkty wejścia do obu dolin, a więc sprzedaż biletów wstępu, wydaje zgody na działanie kolejki Rakoń oraz przewozy dorożkami.

- Szlak rowerowy biegnie w granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego, ale właścicielami gruntów są górale ze Wspólnoty. Szanujemy ich prawo do gospodarowania terenem - podsumowuje Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach