Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5163387
  • W tym roku: 191187
  • W tym miesiącu: 9757
  • Dziś: 1376
  • Online: 43

Pod Tatrami powstanie 50 km ścieżek rowerowych!

 

Świetne wiadomości dla miłośników jazdy na rowerze. Tatrzański Park Narodowy planuje wybudowanie pod Tatrami aż 50 km ścieżek rowerowych.

 

Jak informuje Gazeta Krakowska, wszystko za sprawą olbrzymiej dotacji, jaką TPN otrzymał od Lasów Państwowych, wynoszącej ponad 10 milionów złotych. Planów na wykorzystanie tych pieniędzy nie brakuje. Wśród nich znajdują się m.in. wymiana dachów w leśniczówkach, dokończenie przebudowy parkingu dla samochodów na Palenicy Białczańskiej, remont części szlaków, budowę stałych toalet przy wyjściu z niektórych szlaków, wymiana tablic i oznaczeń w parku, wymiana stołów piknikowych przy szlakach, ustawienie nowych koszy na śmieci i stworzenie systemu ich opróżniania...

Ale to nie wszystko. Parkowcy chcą zbudować cztery zdroje wody pitnej, którą turyści mogliby czerpać na szlakach, wyznaczyć miejsca, gdzie dozwolone byłoby palenie ognisk, a także przebudować punkty wejścia na teren TPN.

Dużo korzyści czeka także miłośników jazdy na rowerze. W planach jest bowiem utworzenie długiej na 50 km trasy z zakopiańskiej Jaszczurówki na Głodówkę. "Nowa ścieżka rowerowa będzie poprowadzona w lesie reglowym, w większości po już istniejących tu drogach, które zostaną poszerzone i utwardzone kamieniem, a także odwodnione. Park nie planuje jednak absolutnie ich asfaltować." - czytamy w Gazecie Krakowskiej.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach