Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5353553
  • W tym roku: 381353
  • W tym miesiącu: 18098
  • Dziś: 687
  • Online: 26

Aplikacja Ratunek już także na iOS!

 

Aplikacja pozwalająca ratownikom górskim na zlokalizowanie poszkodowanej osoby dostępna jest już na urządzenia z systemem iOS.

 

Aplikacja Ratunek na iOS jest odpowiednikiem apki z powodzeniem działającej w systemie Android. Aby ją pobrać i skorzystać z usług zapisanych w aplikacji, należy posiadać urządzenie z wersją iOS 7.1 lub nowszą.

Aplikacja umożliwia automatyczne przesłanie SMS z lokalizacją osoby dzwoniącej i kontakt telefoniczny ze służbami ratowniczymi działającymi w Polsce w regionach górskich, czyli GOPR i TOPR i na obszarach wodnych, czyli WOPR i MOPR. Numer ratunkowy w górach 601 100 300 i numer ratunkowy nad wodą 601 100 100 udostępnione przez operatora komórkowego Plus są zintegrowane z aplikacją.

Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników. Jej ściągnięcie i instalacja aplikacji jest możliwe z poziomu telefonu komórkowego poprzez wejście do sklepu Google Play lub iTunes, wybranie i instalację jej na telefonie.

Wszystkich właścicieli urządzeń spod znaku jabłuszka zachęcamy do pobrania aplikacji z linku: www.itunes.apple.com/pl/app/ratunek/id1147162181?mt=8

 

Jak to działa?
W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, która wymaga wezwania służb ratowniczych, należy uruchomić aplikację na telefonie. Na ekranie komórki pojawia się wtedy przycisk z niebieskim krzyżem, a pod nim komunikat "Dotknij 3 razy, aby wezwać pomoc". Wymóg trzykrotnego dotknięcia przycisku ma zabezpieczyć przed przypadkowym wezwaniem pomocy.

Aplikacja automatycznie wybierze zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601 100 300 i połączy wzywającego z dyspozytorem GOPR. W trakcie rozmowy telefonicznej wysłany zostanie także SMS z dokładną lokalizacją poszkodowanego. Kiedy pomoc zostanie wezwana, kolor półokręgu na ekranie zmieni się na czerwony, a pod spodem pojawi się komunikat "Pozycja dostarczona do ratowników".

Wkrótce aplikacja wyposażona będzie w funkcję Książeczki Medycznej, do której użytkownik będzie mógł wpisać wszelkie dane istotne w razie wypadku: imię, nazwisko, kontakt do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku, grupa krwi, choroby czy alergie.Co mogą ratownicy dzięki aplikacji?

Aplikacja "Ratunek" to znaczne ułatwienie nie tylko dla poszkodowanych, lecz również - a może przede wszystkim - ratowników. Dzięki niej, będą oni mogli:

1. Szybko poznać dokładną lokalizację (do 3 m) osoby potrzebującej pomocy.

2. Po przyjęciu zgłoszenia, mieć na żądanie dostęp do lokalizacji osoby poszkodowanej.

3. Mieć informacje o stanie baterii w telefonie poszkodowanego.

4. Dodzwonić się do poszkodowanego w dowolnym momencie.

5. Wysłać wiadomość SMS do poszkodowanego.

6. Na żądanie mieć dostęp do zapisanych w Książeczce Medycznej danych o stanie zdrowia osoby potrzebującej pomocy.

Szereg udogodnień pozwoli na szybsze dotarcie do poszkodowanego i łatwe uzyskanie informacji o aktualnym stanie zdrowia, co w bezpośredni sposób przełożyć się może na skuteczne udzielenie pomocy.

POBIERZ APLIKACJĘ NA ANDROIDA

 

POBIERZ APLIKACJĘ NA iOS

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach