Pensjonaty

Wysoki Wierch

Bukowina Tatrzańska

Willa Znana

Bukowina Tatrzańska

Dom Wypoczynkowy OREŁKI

Bukowina Tatrzańska

U Janinki

Bukowina Tatrzańska

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5311441
  • W tym roku: 339241
  • W tym miesiącu: 15453
  • Dziś: 135
  • Online: 17

Bukowina Tarzańska

Bukowina Tatrzańska - to wieś podhalańska w Polsce leżąca w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Bukowina Tatrzańska.

W latach wcześniejszych, przed obecnym podziałem administracyjnym czyli w 1975-1998 miejscowość położona była w województwie nowosądeckim.

Miejscowość jest siedzibą gminy Bukowina Tatrzańska.

Bukowina Tatrzańska położona jest na wysokości od 860 do 1000 m n.p.m. (wg innych źródeł 850-960 m n.p.m.) i jest położona na Pogórzu Spisko-Gubałowskim; liczy 2 700 mieszkańców.

Pierwszą wzmiankę o Bukowinie Tatrzańskiej możemy znaleźć z XVII wieku. W dwudziestolecie międzywojenne to zmiany, które przekształcają wieś z rolniczo-pasterskiej w wieś turystyczną.

Atutem tej miejscowości jest jej położenie, leży bowiem na trasie z Poronina do przejścia granicznego na Łysej Polanie. Bukowina Tatrzańska to obecnie duży ośrodek turystyczno-wypoczynkowy z rozbudowaną bazą noclegową.
Stacja sportów zimowych, liczne małe wyciągi narciarskie. A w grudniu 2008 otwarto kompleks rekreacyjny Terma Bukowina, natomiast początkiem roku 2009 oddano do użytku stację narciarską Rusiński (4 osobowa kolej firmy Von Roll, długość: 700 m, różnica wysokości: 124 m, zdolność przewozowa: 2400 osób na godzinę oraz 2 wyciągi orczykowe).

Jako ciekawostkę można zapamiętać, że Budynek Domu Ludowego to jedna z największych w Polsce budowli drewnianych. W miejscowości tej znajduje się również wiele drewnianych pensjonatów z okresu międzywojennego, wybudowanych w stylu inspirowanym stylem witkiewiczowskim (inaczej w stylu zakopiańskim).

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi na Suwalszczyźnie noclegi w Beskidach noclegi w Pieninach